Strażacy z wieluńskiej komendy po raz kolejny organizują akcję honorowego krwiodawstwa. Krew będzie można oddać 20 lutego w ambulansie przed komendą straży pożarnej w Wieluniu.

Do akcji zaproszeni są wszyscy, którzy mogą i chcą oddać własną krew. O wzięcie udziału są proszeni szczególnie mundurowi. Kpt. Grzegorz Kasprzyczak z wieluńskiej straży pożarnej mówi, że liczy się każda kropla krwi. Ten mały wysiłek z naszej strony może komuś uratować życie.

Przypominamy, że istnieje kilka warunków, aby przystąpić do akcji. Po pierwsze, trzeba być osobą pełnoletnią i posiadać dowód osobisty, po drugie należy obowiązkowo przejść badanie lekarskie. Jeśli w trakcie badań nie wyjdą jakieś niesprzyjające dolegliwości można przystąpić do oddawania krwi. Z wzięcia udziału w akcji powinny zrezygnować osoby z cukrzycą, mające wady serca (poza wrodzonymi i wyleczonymi), chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu, niewydolność krążenia, rozwiniętą miażdżycę, choroby tarczycy, nadnerczy, wątroby, łuszczycę, kolagenozy, nowotwory i choroby zakaźne. 

Wszelkie bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 534 908 998. Akcję zaplanowano w niedzielę, 20 lutego 2022 roku, w godzinach 9:00 – 11:30.