Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu zorganizowała konkurs plastyczno-literacki dla szkół podstawowych. Tematem konkursu była twórczość Jana Brzechwy.

Do biblioteki wpłynęły niesamowite prace. Konkurs skierowano do dzieci, aby pogłębiały twórczość znanego poety. Tym bardziej, że w tym roku mija 55. rocznica śmierci artysty. 

Konkurs nosił tytuł „Bohaterowie wierszy Jana Brzechwy z książką na wakacjach”. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza Jana Brzechwy, na której główny bohater spędza wakacje z książką. Jury długo nie mogło się zdecydować na rozstrzygnięcie kto zostanie laureatem. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła Nina Jasicka z I klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu. Podczas rozdania nagród w czytelni, dziewczynce wręczono rower z firmy Zasada Bikes, który w imieniu sponsora przekazała Edyta Nowak-Stępień. 

Inni uczestnicy

Do konkursu przystąpiło łącznie 64 uczniów klas I-IV szkół podstawowych w Wieluniu, Mokrsku, Ożarowie, Rudzie, Kurowie, Czernicach i Dzietrznikach. Każdy uczestnik dostał dyplom oraz audiobook „Dawno temu w Wieluniu” wydany przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu.

Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia, w tym Zofia Dwornicka z klasy I Szkoły Podstawowej w Mokrsku, Antoni Fertała z klasy II Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, Jan Kostrzewa – uczeń klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czernicach oraz uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu: Matylda Grzesik z klasy III, Aurelia Mencel z klasy I oraz Marta Kwiatkowska z klasy III.    

Wszystkim uczestnikom należą się serdeczne gratulacje i powodzenia w dalszych sukcesach. Miejmy nadzieję, że ten konkurs pobudził dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię. 

Warto wspomnieć, że wręczeniu nagród towarzyszył recital pianistyczny Macieja Majchrowskiego, który aktualnie uczy się w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu i który ukończył wieluńsą szkołę muzyczną.