W mieście zorganizowano akcję krwiodawstwa. Zebrano ponad 18 litrów krwi. Część zostanie oddana na leczenie komendanta Baryły.

Organizatorem wydarzenia był Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Wieluniu. Krew można było oddać 3 października 2021 roku, w mobilnym punkcie obok siedziby PMDKiS przy ul. 3 Maja w Wieluniu. Do udziału zapisało się ponad 70 osób, a stawiło się 53, z czego tylko 40 osób mogło oddać krew. Przy okazji zebrano 400 złotych na leczenie wady serca małego Franka z Czastar.

Poprzez apel rodziny komendanta Roberta Baryły, który został poszkodowany podczas wypadku, ponad połowa osób przeznaczyła krew dla niego. 

Każdy uczestnik akcji otrzymał paczkę produktów od lokalnych firm, wspierających inicjatywę: Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu, Zakładów Mięsnych „Strzała” w Mokrsku oraz firmy Nadwarciańskie Specjały z Radoszewic. Dodatkowo krwiodawcy dostali gadżety od Narodowego Centrum Krwi w Warszawie, a całość zapakowano w ekologiczne, papierowe torebki od firmy Zasada Bikes.

Wypadek pod Pajęcznem

28 września 2021 roku na drodze z Pajęczna do Makowisk miał miejsce groźny wypadek. Zderzyły się dwa auta osobowe – BMW, które prowadził 35-letni mężczyzna oraz Nissan z 49-letnim komendantem Baryłą, który pracował niegdyś w Wieluniu. Według ustaleń policji, kierowca BMW nie zastosował się do odpowiedniej prędkości i uderzył w tył Nissana. Baryła stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Pan Robert Baryła trafił w ciężkim stanie do szpitala. Przetransportował go śmigłowiec LPR. Ranna została również 21-letnia pasażerka BMW.

Baryła 1 2017 roku został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu. Od 2020 roku jest związany z Komendą Powiatową Policji w Radomsku, gdzie obecnie pełni funkcję komendanta.

Miejmy nadzieję, że Pan Robert wyjdzie cało z wypadku. Podziękowania należą się wszystkim chętnym, którzy oddali dobrowolnie krew dla komendanta.