Reakcja czujnych obywateli i skoordynowana interwencja policji pozwoliły na zatrzymanie 49-letniego mężczyzny z powiatu wieluńskiego, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał on w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz o dalszych konsekwencjach jego nierozważnego postępowania zadecyduje sąd.

Zaangażowanie mieszkańców miasta Wieluń zaowocowało skuteczną akcją 16 marca wieczorem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu otrzymał zgłoszenie o samochodzie marki Renault, który poruszał się w sposób niebezpieczny, przypominający slalom, na ulicy Głowackiego. Świadek incydentu jechał za podejrzanym pojazdem, stale dostarczając policji informacji o aktualnym miejscu jego pobytu.

Na ulicy Staszica Renault zatrzymało się, co także zostało natychmiast zgłoszone do służb. Po przybyciu na miejsce interwencji policjanci natrafili na dwóch 37-letnich mężczyzn. Jak się później okazało, próbowali oni dwukrotnie zablokować drogę kierującemu Renault, jednak każdorazowo ten ich omijał i kontynuował jazdę – informuje Katarzyna Stefaniak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

49-letni kierowca Renault, mieszkaniec powiatu wieluńskiego, był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz mężczyzna będzie musiał ponieść konsekwencje swojego niebezpiecznego zachowania, a decyzja o nich zapadnie w sądzie.