Zbliża się koniec sierpnia, a co za tym idzie wielkimi krokami nadchodzi koniec lata i wakacji. Warto zatem wykorzystać te ostatnie ciepłe dni i wybrać się do miasta na imprezę. W ten weekend ich nie brakuje. Niedziela 22 sierpnia z pewnością wielu mieszkańcom gminy i okolic zapadnie w pamięć

79. rocznica likwidacji getta w Wieluniu

W parku przy ul. Sienkiewicza w Wieluniu, tuż obok Pomnika Synagogi, już jutro o godzinie 15:30 rozpocznie się kolejne, 79-te upamiętnienie likwidacji getta w Wieluniu. Przewidziane jest składanie zniczy wraz z kwiatami pod pomnikiem, a także wspólna modlitwa.

W programie przewidziane jest oprócz tego m.in. kilka słów od Burmistrza, a także zebranych na obchodach osób, Apel Pamięci, jak również wysłuchanie Słowa od Potomków. Serdecznie zapraszamy!

Koncert Kolory Polski w Wieluniu

Już jutro od godziny 19:00 zapraszamy do Kościoła pw. św. Barbary Dziewicy i Męczennicy w Wieluniu przy ul. Joanny Żubr.

W tym miejscu przez kilka godzin będzie można bawić się w rytm muzyki na koncercie o nazwie Kolory Polski. Jest to 22 edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Na trasie wykonawców znajduje się m.in. Wieluń.

W trakcie występu będzie można usłyszeć Artystów z Orkiestry Symfonicznej oraz z Chóru Filharmonii Łódzkiej. Zobaczymy tam m.in. Marię Hubluk-Kaszubę, Pawła Żaka czy Tomasza Kaszubę.

Festyn „Mokrsko zdrowo i kolorowo’

Kolejnym wydarzeniem jest festyn w Wieluniu w Parku wiejskim, który stratuje w niedzielę 22 sierpnia już od godziny 10:00.

Zorganizowany przez miejscowość Mokrsko festyn z pewnością będzie świetną okazję do zabawy, szczególnie dla dzieci. Czeka na nie m.in. malowanie twarzy, liczne dmuchańce czy warsztaty modelarskie.

Wśród innych atrakcji natomiast, wyróżnić można maraton zumby, pokaz pierwszej pomocy, a także warsztaty gry na bębnach djembe. Warto również posłuchać wspaniałego występu Zespołu Ludowego ”,Dworzanki” z Mokrska, a w międzyczasie skorzystać ze zróżnicowanej oferty gastronomicznej na różnych stoiskach.