Stara, błotnista droga ciągnąca się przez niemal 800 m., zamieniła się w nową jezdnię z prawdziwego zdarzenia wraz ze specjalną zatoką utworzoną przy domu seniora.

Przebudowa drogi rozpoczęła się od ul. Przemysłowej w Wieluniu, aż do drogi wojewódzkiej nr. 481 w Urbanicach, co w sumie dało 800 metrów długości.

Warto dodać, że oprócz samej drogi i zatoczki został utworzony także jednostronny chodnik wraz ze zjazdami do każdej posesji.

Efekty szybciej, niż ktokolwiek planował

Na samym początku ogłoszono, że droga będzie w pełni gotowa dopiero w okolicach wiosny 2022 roku. Dzięki sprawnej pracy oraz wyborowi oferty przebudowy za 1,3 mln zł., udało się jednak znacznie przyspieszyć ten proces przy okazji płacąc dwa razy mniej, niż początkowo było to planowane.

Przez taki obrót spraw, droga jest już prawie gotowa i lada moment zostanie przekazana zleceniodawcy.

Ogromna wdzięczność mieszkańców ul. Felicji Rymarkiewicz

Mieszkańcy drogi przy ul. Felicji Rymarkiewicz od wielu lat czekali na tę inwestycję. Wcześniej podczas deszczu z trudem wyjeżdżali ze swoich posesji, niekiedy nawet musiał pomagać w tym ciągnik.

W trakcie suszy z kolei wszędzie wokół była masa pyłu, który przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu niemal każdemu w okolicy, kto przebywał na powietrzu.

Dzięki wykonanej przebudowie w końcu wszyscy zaznają spokoju i nie będą mieli codziennych problemów powodowanych przez straszny stan drogi.