W jednym z hoteli na terenie Wielunia doszło do niebezpiecznej sytuacji. Dwóch mężczyzn wtargnęło do pokoju i pobiło 43-latka, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Napastnicy dopuścili się też zuchwałej kradzieży.

W poniedziałek, 14 lutego 2022 roku, do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z hoteli na terenie miasta doszło do pobicia mężczyzny. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że do pokoju hotelowego zajmowanego przez 43-latka niespodziewanie wtargnęli dwaj mężczyźni, którzy go zaatakowali.

Napastnicy pobili mężczyznę pięściami oraz kopali pokrzywdzonego po całym ciele. Na skutek tego zdarzenia mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Całe zdarzenie było prawdopodobnie w celach kradzieży. Agresorzy wzięli należący do 43-latka telefon komórkowy. Pokrzywdzony oszacował straty na 1.000 złotych. 

Policjanci bardzo szybko zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za bójkę i kradzież. Napastnikami byli 30-latek i 32-latek, którzy wynajmowali pokój w tym samym hotelu. W zajmowanym przez nich pokoju stróże prawa zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy.

Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, a 32-latek – 1,6 promila. Gdy przestępcy wytrzeźwieli stanęli przed Prokuraturą Rejonową w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz kradzieży zuchwałej. Za tego rodzaju przestępstwa grozi im nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Jak na razie prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.