Już od tygodnia, bo od 14 lutego trwają ferie zimowe w Wieluniu. Dzieci i młodzież mogą cieszyć się czasem wolnym, a jednocześnie spędzać ten czas aktywnie i kreatywnie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wieluniu przygotowała dla najmłodszych szeroką ofertę rozrywkowo-edukacyjną. Specjalne atrakcje z okazji ferii nadal czekają na chętnych w we wszystkich filiach placówki. 

W pierwszym tygodniu ferii dzieci uczestniczyły między innymi w ciekawych warsztatach. 16 lutego, w Filii Bibliotecznej w Dąbrowie odbyły się warsztaty czytelniczo-plastyczne. Dzieci wysłuchały bajki „Idziemy do ZOO”, a następnie wykonały prace plastyczne z papieru i bibuły. Tematem prac były zwierzęta mieszkające w ZOO, ale dzieciaki puściły wodze fantazji i pojawiły się także jednorożce i dinozaury.

Natomiast 17 lutego, w Filii dla Dzieci miały miejsce warsztaty plastyczno-literackie „Kolorowe lampiony”. Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu baśni „Lampa Alladyna”, a następnie same przygotowały swoje magiczne lampiony. W trakcie zajęć dzieci z zaangażowaniem dekorowały słoiki z różnorodnych materiałów. Na zakończenie spotkania najmłodsi prezentowali swoje dzieła przy świetle.

Co będzie się działo w drugi dzień ferii?

Już 24 lutego, w Filii dla Dzieci na najmłodszych i młodzież będzie czekać teatrzyk kukiełkowy pt. “Królewna się nudzi”. Natomiast filia w Dąbrowie zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty czytelniczo-plastyczne “My się zimy nie boimy, dalej śnieżkiem w plecy zimy”.  

Zaplanowane wydarzenia mogą się okazać niebywałą atrakcją. Warto ich nie przegapić!