Książka Dariusza Adamowskiego „Skrawki” była tematem 74. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wieluniu. Było to bardzo inspirujące i emocjonujące wydarzenie.

Spotkanie z Dariuszem Adamowskim zorganizowano we wtorek, 14 czerwca 2022 r. To już kolejne wydarzenie w ramach prężnie funkcjonującego Dyskusyjnego Klubu Książki w Wieluniu. 

Bohaterem powieści „Skrawki” jest Marek, który wraca do rodzinnej wsi nad Bugiem po śmierci ojca alkoholika, z którym nie łączyły go dobre relacje. Borykając się z dziwną narkoleptyczną przypadłością, postanawia dokonać swoistego podsumowania swojego życia. W jego wspomnieniach nieustannie pojawiają się migawki z dzieciństwa i młodości, opieka nad chorym ojcem, samobójcza śmierć matki i minione miłości.

Podczas pobytu w rodzimym miejscu Marek wchodzi w bliską relację z synem sąsiadki, Mirkiem. Ten związek przyniesie mu poczucie spełnienia, ale też dramatyczne komplikacje, co pozwoli mu spojrzeć na przeszłość z innej perspektywy, a w końcu doprowadzi go do odkrycia rodzinnej tajemnicy.

Członkowie DKK bardzo docenili książkę Adamowskiego, a jeszcze większe wrażenie wywołała dyskusja nad powieścią, która była niezwykle żarliwa. „Skrawki” podsumowano jako bardzo emocjonalną historię, w której nic nie jest oczywiste. Powieść pokazuje, że miłość może mieć wiele twarzy, skłania do osobistych przemyśleń i refleksji, daje możliwość własnych interpretacji. W dodatku Adamowski podejmuje trudne społecznie kwestie, za co jeszcze bardziej został doceniony.