Umowę na sfinansowanie realizacji projektu budowy żłobka w miejscowości Grębień podpisała Gmina Pątnów. Planowany obiekt ma oferować 30 miejsc dla dzieci do trzeciego roku życia i powstanie dzięki funduszom z programu „Maluch +”.

Po długotrwałym okresie oczekiwania, z wielką satysfakcją informujemy o finalizacji formalności i podpisaniu umowy. Łącznie na realizację inwestycji zaangażowane zostaną środki finansowe w wysokości 1 milion 221 tysięcy złotych, z czego kwota przekraczająca 1 milion złotych pochodzi z Krajowego Programu Operacyjnego, a pozostałe 145 tysięcy złotych to fundusze z budżetu państwa.

Naszym kolejnym krokiem będzie przygotowanie specyfikacji przetargowej, którą planujemy ogłosić jeszcze w tym roku. Po wyborze odpowiedniego wykonawcy, zakładamy, że jego prace potrwają co najmniej pół roku. Optymistycznie patrząc, jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z naszymi założeniami, nowy żłobek może zostać otwarty na początku września.

Z nieukrywaną radością obserwujemy, jak nasza gmina zyskuje tak potrzebne miejsce dla najmłodszych mieszkańców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, planujemy, że w przyszłym roku pierwsze maluchy rozpoczną swoją przygodę w nowo powstałym żłobku.