Poseł Paweł Rychlik w ostatnim wywiadzie przekonywał, że brał udział w wielu rozmowach z mieszkańcami gminy Wieluń. Ich celem było zapoznanie się z ich potrzebami, aby móc przejść do strategii, która pozwoliłaby im pomóc.

Według informacji płynących z ratusza, miasto otrzymało mniej węgla niż zamówiło. Zamówienie na 1200 ton zostało zrealizowane jedynie częściowo. Ilość, jaką otrzymał Wieluń, wynosi 864 tony, w czym znajduje się ok. 80 ton ekogroszku.

Czy poseł spełni obietnice?

Po odbyciu spotkań z mieszkańcami poseł Rychlik zapewnił, że rozmawiał z wiceministrem aktywów państwowych oraz prezesem Polskiej Grupy Górniczej. Efektem tych rozmów miało być porozumienie się w sprawie dostarczenia węgla do gminy.

Według zapewnień, już wkrótce każdy będzie mógł złożyć wniosek o dostawę węgla i skorzystać z niego w swoim domowym zaciszu.

Mieszkańcy mają jednak wątpliwości co do tego, czy poseł spełni tę obietnicę. Okaże się dopiero wkrótce, ale nadzieje póki co są duże. Poczekajmy więc kilka dni i sprawdźmy, jaki będzie efekt tych zapewnień.

Czytaj także: Tragiczny finał kąpieli w Warcie