W Wieluniu po raz kolejny odbędzie się bieg charytatywny ściśle związany z WOŚP-em. Każdy, kto chce chwilę pobiegać i jednocześnie pomóc w zbiórce pieniędzy na cele charytatywne, jest zaproszony.

Bieg ze szczytnym celem

To już trzeci raz, jak w Wieluniu odbędzie się bieg z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start wydarzenia odbędzie się 29 stycznia przed stadionem WOSiR-u. Do wzięciu udziału w biegu gorąco zachęca Damian Szczęsny, przedstawiciel organizacji Wieluń Biega.

Charytatywny bieg to jeden z wielu sportowych sposobów na zrobienie czegoś charytatywnego. Często zbiera się pieniądze podczas meczów piłkarskich i podobnych rozgrywek sportowych. Sport zawsze przyciąga wielu ludzi, którzy chcą zaznać małej dawki adrenaliny.

WOŚP aktywny w Wieluniu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wieluniu radzi sobie bardzo dobrze. Organizacja biegu to nie jedyna tego typu aktywność, która ma na celu zbierać środki na cele charytatywne wyznaczone przez WOŚP. Również wolontariusze zjednoczyli się, aby kwestować, a ich liczba jest naprawdę zaskakująca.