W konkursie mogły wziąć dzieci w wieku od 6 do 7 lat. Mieli oni przygotować swój własny projekt pocztówki do świętego Mikołaja. Wolno było zastosować dowolną technikę plastyczną np. szkic albo wyklejankę.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 40 dzieci. Byli to uczniowie dwóch szkół podstawowych z WIelunia – dwójki i czwórki, wychowankowie przedszkoli w Sieńcu, Ożarowie i Osjakowie, Przedszkola nr 1 w Wieluniu, Przedszkola nr 2 w Wieluniu, Szkoły Podstawowej w Rudzie, Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu oraz Przedszkola w Bieniądzicach.

Rozstrzygnięcie konkursu

Wyłonienie zwycięzców konkursu miało miejsce 16 grudnia w książnicy. Pierwsze miejsce zdobyła Michalina Kozanecka ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Za zajęcie pierwszego miejsca dostała rower firmy Zasada Bikes.

Dlaczego warto zapisywać dzieci na konkursy plastyczne?

Po co w ogóle zapisywać dziecko na konkurs plastyczny? Przede wszystkim pomaga to pomóc dzieciom w rozwoju ich zdolności. Każda taka praca wymaga kreatywnego podejścia do tematu, co pozwala im również rozwijać inne umiejętności.

Konkurs to też okazja do zdrowej rywalizacji. Dziecko ma naturalną jej potrzebę, ale ta jest często realizowana w niewłaściwy sposób. Na przykład poprzez kłótnie o zabawki z rówieśnikami.