Fundacja „Dla zdrowia” wraz z klubem WKS Wieluń zapraszają na VI Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Łączy Nas Sport”. Zawodnicy będą rywalizować o Puchar Burmistrza Wielunia.

Turniej odbędzie się 5 lutego 2022 roku w hali sportowej WOSiR przy ul. Częstochowskiej w Wieluniu. Jak doskonale wiedzą mieszkańcy, impreza jest cykliczna – to już szósta edycja turnieju. Pierwotnie zawody miały się odbyć w grudniu, ale przeniesiono je na luty. 

W tegorocznych zawodach wezmą udział zespoły z roczników 2013 i młodsi z drużyn WKS Wieluń, WKS Wieluń II, GKS Siemkowice, Zawisza Pajęczno i M-GOKiS Praszka. Honorata Freus-Grzelak, wiceprezes fundacji „Dla zdrowia” na rzecz SP ZOZ w Wieluniu informuje, że celem fundacji jest zorganizowanie dzieciom świetnej zabawy podczas dobrze zorganizowanego turnieju.

Młode talenty

Jak dodaje wiceprezes, każda firma i osoba prywatna może wesprzeć fundację i pomóc w propagowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia wśród najmłodszych oraz w ich wychowaniu poprzez uczciwą, sportową rywalizację. Wszyscy wiemy, dlaczego dzieci powinny uprawiać sport. W dzisiejszych czasach wydaje się to niezwykle ważne ze względu na siedzący tryb życia oraz wielki wpływ celebrytów na młodzież. Warto przypomnieć, że przygoda ze sportem nie rozpoczyna się na światowych stadionach, a właśnie na szkolnych i osiedlowych boiskach czy halach. Dzięki stwarzaniu warunków do rozwijania się młodych ludzi rodzą się nowe talenty, które mogą odnieść niewiarygodne sukcesy na arenie międzynarodowej.

Fundacja „Dla zdrowia”, jako wspierająca rozwój szpitala w Wieluniu, prosi też o wsparcie w zakupie nowoczesnego, bezprzewodowego aparatu KTG na Oddział Położniczo – Ginekologiczny. Darowizny przekazywane na rzecz fundacji są przeznaczane w całości na cele statutowe. Warto dodać, że fundacja „Dla zdrowia” zakupiła już w ubiegłym roku, dzięki zebranym środkom, wartą kilkanaście tysięcy złotych kabinę dezynfekującą dla wieluńskiego szpitala.