Na terenie Wielunia, konkretnie w rejonie osiedla Stare Sady, doszło do zgłoszenia kradzieży samochodu. Wiadomość tę przekazała Katarzyna Grela reprezentująca lokalną policję.

Właścicielka skradzionego pojazdu zgłosiła sprawę funkcjonariuszom, informując, że chodzi o pojazd marki Toyota Rav4. Samochód ten jest świeżym modelem, bowiem został wyprodukowany w 2021 roku, a jego obudowa ma srebrny kolor. Z relacji właścicielki wynika że auto zaparkowane było pomiędzy blokami numer 15 i 16 na wspomnianym wcześniej osiedlu. Następnego dnia rano zauważyła nieobecność swojego pojazdu i natychmiast zgłosiła to odpowiednim służbom.

Policja obecnie prowadzi śledztwo w tej sprawie, starając się ustalić wszelkie okoliczności związane z tym incydentem oraz zidentyfikować sprawcę tej kradzieży. W tej sytuacji wszelkie informacje mogą okazać się przydatne, dlatego osoby, które mogłyby przyczynić się do rozwiązania sprawy są proszone o kontakt. Szczególny interes przedstawiają osoby, które mogłyby zauważyć wspomniany pojazd w okolicach miejsca zdarzenia w nocy z 17 na 18 września.

Policja korzysta z okazji, aby przypomnieć o możliwościach zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą. Warto zainwestować w alarm, który chroniłby wnętrze pojazdu oraz inne urządzenia utrudniające kradzież, takie jak blokady mechaniczne czy ukryty wyłącznik zapłonu.