Kilka dni temu doszło do dwóch poważnych wypadków w regionie. Na szczęście są tylko ranni.

Nieszczęsne drzewo

20 listopada przed godziną 11:00 w miejscowości Leniszki w gminie Czarnożyły, 58-letni mężczyzna został przygnieciony przez drzewo. Do wypadku doszło na prywatnej działce. Poszkodowany pomagał koledze ścinać drzewo. Niestety nie wszystko poszło według planu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce skierowano również policjantów, pogotowie oraz cztery zastępy straży pożarnej.

Podczas wszelkich prac remontowych, ogrodniczych czy w terenie należy na pierwszym miejscu zadbać bezpieczeństwo swoje oraz osób przebywających w pobliżu. Wszelkie zasady BHP powinny być przestrzegane, aby uniknąć niebezpiecznych wypadków, takich jak w Leniszkach. 

Drzewo po raz drugi

Tym razem to nie drzewo spadło, a raczej kierowca uderzył w wielki pień. 

Wypadek miał miejsce przed godziną 2:00 w niedzielę, 21 listopada 2021 roku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 24-letni kierowca forda, mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, na łuku drogi w miejscowości Dąbrówka w gminie Galewice stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

Kierowca oraz troje pasażerów w przedziale od 15-stu do 18-stu lat trafili do szpitala. Dwie osoby były nieprzytomne. Policjanci ustalają, czy młody kierowca był trzeźwy podcza prowadzenia pojazdu. Gdy zostaną ustalone przyczyny kolizji, funkcjonariusze zadecydują o karze. Być może nikt nie zostanie obciążony, ale warto wspomnieć, że za spowodowanie wypadku drogowego grozi do trzech lat więzienia. 

Policja wciąż apeluje o bezpieczną jazdę, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, podczas którego warunki są bardzo trudne. Należy zachować szczególną ostrożność po zmroku, gdy widoczność zmniejsza się o kilkadziesiąt procent.