Już można zapisywać się na rajd rowerowy z Wielunia do Mierzyc. Warto spróbować swoich sił i spędzić wspaniały, aktywny czas pośród pięknych widoków i niezwykłych ludzi.

Rajd odbędzie się 11 września 2021 roku. Start został zaplanowany na godzinę 10.00 spod Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Długość trasy nie jest długa, wynosi około 20 km w obie strony, bowiem metą jest szkółka leśna w Mierzycach. Dzięki nie trudnej i krótkiej trasie, która wiedzie bocznymi ścieżkami obu miejscowości, rajd to fantastyczna opcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.

Gdy uczestnicy dotrą do Mierzyc będzie na nich czekać pracownik Nadleśnictwa Wieluń, który opowie o ciekawych i zaskakujących faktach z okolic. Przedstawi również ciekawostki z lasu oraz na czym polega praca leśnika. Po wykładzie wszyscy wspólnie zasiądą do ogniska i upieką pyszne kiełbaski. Jedzenie i napoje zostaną sfinansowane przez miasto. Powrót do Wielunia został zaplanowany na godzinę 13.00 drogą asfaltową.

Jak zapisać się na rajd?

VII Muzealny Rajd Rowerowy organizowany jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2021. Zapisy na rajd trwają do 9 września do godziny 16:00. Zapisywać się można dzwoniąc pod numer telefonu 43 843 43 34 lub wysyłając maila na adres e-mail [email protected]. Przy rejestracji należy podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz numer PESEL. Ten ostatni potrzebny jest do ubezpieczenia uczestników rajdu. Osoby poniżej 18 roku życia mogą jechać tylko z opiekunem.

Wieluń serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi oraz pasjonatów kolarstwa i
rowerów, aby spędzić ten dzień wspólnie. Organizatorzy obiecują miłą, ciepłą atmosferę oraz ciekawą edukację. Warto skorzystać ze sportowej oferty, jaką przygotowało miasto już po raz siódmy.