Dziś, we wczesnych godzinach porannych w miejscowości Czarnożyły miało miejsce zdarzenie drogowe, w wyniku którego 15-letnia dziewczyna została przewieziona do szpitala. Doszło do niego na przejściu dla pieszych niedaleko lokalnego sklepu Dino.

Interwencję rozpoczęto w poniedziałek 11 marca, dokładnie o godzinie 7:15. Asp. Katarzyna Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu dostarczyła szczegółów na temat incydentu. Podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, młoda dziewczyna została potrącona przez jadące mitsubishi. Za kierownicą siedziała 58-letnia pani, mieszkanka powiatu wieluńskiego.

Następnie 15-latka została niezwłocznie przewieziona do najbliższego szpitala. Policjanci zdecydowali się poddać kierowcę samochodu testowi na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, kobieta była trzeźwa podczas zdarzenia.

Warto przypomnieć, że od 1 czerwca 2021 roku obowiązuje nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z nią, kierowca ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa nie tylko pieszym znajdującym się już na pasach, ale także tym, którzy dopiero zamierzają wejść na przejście.