Dwóch mieszkańców Wielunia, w wieku 36 i 44 lat, zostało oskarżonych o kradzież z włamaniem do jednego z lokalnych mieszkań. Przedmiotami, które przypały im łupem, były butla gazowa oraz różne drobne rzeczy o charakterze osobistym. Śledczy z wieluńskiego posterunku zdołali odzyskać część zrabowanych przedmiotów.

Informacja o włamaniu do mieszkania na terenie Wielunia wpłynęła do dyżurnego miejscowej komendy 8 lutego 2024 roku około godziny 13:30. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, ustalili, że dwóch mężczyzn najpierw uszkodziło drzwi wejściowe do mieszkania, a następnie ukradli z niego butlę gazową oraz kilka innych przedmiotów codziennego użytku.

Wartość skradzionych przedmiotów szacuje się na ponad 300 złotych. Dodatkowo, koszt naprawy uszkodzonych drzwi wynosi około 800 złotych. Na miejscu przestępstwa policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczając ślady i przeprowadzając przesłuchania świadków.

Praca detektywów przyniosła rezultaty. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że sprawcami mogą być dwaj mieszkańcy Wielunia w wieku 36 i 44 lat. Śledczy nawiązali z nimi kontakt. Młodszy z podejrzanych został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Policjanci znaleźli u niego skradzioną maszynkę do robienia papierosów.

Drugiego mężczyznę, 44-latka, zatrzymano następnego dnia. Funkcjonariusze odzyskali wówczas skradzioną butlę gazową. Obydwaj oskarżeni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.