Stowarzyszenie Łączy Nas Wieluń przedstawiło sylwetki swoich kandydatów na najbliższe wybory. Obecny burmistrz, Paweł Okrasa, zamierza ubiegać się o drugą kadencję. Wyjątkowo, w tych wyborach, ŁNW zdecydowało się na wystawienie kandydatów do zarówno Rady Miejskiej jak i Rady Powiatu Wieluń. W trakcie odbywającej się konferencji, Okrasa skupił się na przedstawieniu osiągnięć z jego dotychczasowej kadencji oraz przeprosił za niespełnione obietnice.

Sobota 2 marca była dniem pełnym konferencji komitetów wyborczych w Wieluniu. Dokładnie o godzinie 12, przed ratuszem, stowarzyszenie Łączy Nas Wieluń zaprezentowało swojego kandydata na burmistrza oraz innych kandydatów na radnych. Pełną listę kandydatów do Rady Miejskiej znajdziecie poniżej tego artykułu, natomiast lista kandydatów do powiatu będzie opublikowana wkrótce.

Mocnym akcentem konferencji były słowa obecnego burmistrza Pawła Okrasy, który ubiega się o kolejną kadencję. Zamierzał zaprezentować co udało mu się osiągnąć jako burmistrz gminy. Szczególną uwagę poświęcił kwestii podatków.

„Gmina jest bogata bogactwem swoich mieszkańców. To motto towarzyszy mi w moim funkcjonowaniu w samorządzie od wielu lat. Ważne jest nie tylko mówienie pięknych idei i haseł, ale pokazywanie, że te hasła mogą zostać przekształcone w konkretne działania” – powiedział Paweł Okrasa. Dodał: „Pierwsze co przychodzi mi na myśl to bogactwo gospodarcze, ekonomiczne. W ciągu ostatnich 9 lat zmieniliśmy całkowicie filozofię funkcjonowania miasta, gminy. Obniżyliśmy podatki od środków transportu, mamy najniższe w regionie podatki od nieruchomości, najniższe dla mieszkańców opłaty za odbiór odpadów”. To było podsumowanie dotychczasowej kadencji przez kandydata ŁNW na stanowisko burmistrza.