Policja z Pajęczna skierowała do społeczeństwa przypomnienie, że nie jest dozwolone wyprzedzanie na przejazdach kolejowych. W ramach kampanii edukacyjnej służby mundurowe udostępniły film wideo, mający na celu uświadomić kierowcom, jakie mogą być konsekwencje takiego zachowania. Materiał prezentuje sytuację, w której 27-letni operator samochodu osobowego lekceważy przepisy drogowe, co prowadzi do uszkodzenia jego pojazdu oraz rogatki.

Epizod miał miejsce 13 lutego, kwadrans przed godziną ósmą rano na monitorowanym przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Biała Pajęczańska. Dyżurny miejscowej komendy policji został zawiadomiony o incydencie i skierował na miejsce funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Po przeprowadzeniu dochodzenia ustalili oni, że sprawca – mieszkaniec gminy Rząśnia, kierujący samochodem marki BMW – podjął ryzykowną decyzję o wyprzedzeniu ciężarówki na przejeździe kolejowym. W wyniku tego manewru, aby uniknąć zderzenia czołowego z innym pojazdem, wpadł do rowu, niszcząc przy tym elementy infrastruktury przejazdu.

Niestety, w wyniku tego incydentu rogatka została uszkodzona i wymagała naprawy, co skutkowało dodatkowymi niedogodnościami dla innych kierujących. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym, postawiono tam znak „Stop” i tablice informacyjne dotyczące uszkodzonej rogatki. Pociągi musiały tymczasowo zwolnić do prędkości 20 km/h i emitować sygnał ostrzegawczy „baczność”. Policjanci pozostali na miejscu aż do momentu odblokowania przejazdu, pilnując bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi poruszających się przez ten odcinek.