Wczoraj wszedł w życie nowy rozkład jazdy kolei. Oprócz innych godzin odjazdów, Wieluń stracił jedno połączenie.

Mieszkańcy Wielunia będą musieli dostosować się do zmian jakie wprowadzono w rozkładzie jazdy pociągów. Zmieniły się nie tylko godziny przyjazdów i odjazdów, ale przede wszystkim usunięto połączenie dalekobieżne na trasie Poznań-Kraków. 

Do tej pory przez Wieruszów, Wieluń i Krzepice kursowały dwie pary pociągów dalekobieżnych TLK w relacji Poznań Główny – Kraków Główny. Z przystanku w Wieluniu pociągi uruchamiane przez spółkę PKP Intercity odjeżdżały o następujących godzinach:

  • 8:24 Poznań Główny (TLK Pułaski, przyjazd z Krakowa),
  • 8:37 Kraków Główny (TLK Wybicki, przyjazd z Poznania),
  • 19:41 Poznań Główny (TLK Wybicki, przyjazd z Krakowa),
  • 20:16 Kraków Główny (TLK Pułaski, przyjazd z Poznania).

Po zmianach, które miały miejsce 1 grudnia 2021 roku pociąg TLK Wybicki zmieni kategorię na InterCity i zamiast przez Wieluń, pojedzie przez Kluczbork. Wieluń pozostanie tylko z połączeniem TLK Pułaski. W kierunku Poznania będzie odjeżdżał o godzinie 10.22, natomiast do Krakowa o 18.22. 

Dobre wiadomości

Mimo, że zabrano jedno ważne połączenie, Wieluń dostanie więcej kolei regionalnych. Chodzi konkretnie o przebiegającą przez region linię numer 181 i trasę relacji Wieluń Dąbrowa – Tarnowskie Góry. Od tej pory w weekendy zamiast dotychczasowych trzech par połączeń, uruchamiane będą cztery. W dni robocze, tak jak do tej pory, funkcjonować będzie pięć par połączeń na dobę. 

Warto przypomnieć, że do 10 grudnia trwał remont przejazdu kolejowego na ul. Wrocławskiej w Dąbrowie, w związku z czym pasażerowie kolei korzystali z autobusów zastępczych, a kierowcy – z objazdów. Na szczęście remont się skończył i można powrócić do dawnych połączeń.