Już w najbliższą sobotę, 14 maja, cała Europa będzie obchodzić Noc Muzeów. Z tej okazji muzea w całej Polsce będą dostępne za darmo dla zwiedzających. Do świętowania dołącza się również Wieluń.

Wieluńska Noc Muzeów będzie zorganizowana w kilku lokalizacjach, co uatrakcyjnia możliwość zwiedzania, a także nie prowadzi do dużych kolejek. Darmowe wejścia i wydarzenia dostępne będą w siedzibie Muzeum Ziemi Wieluńskiej, w baszcie Męczarni oraz w Ożarowie i Kocilewie.

Basztę Męczarnię będzie można zwiedzać w towarzystwie kata i rycerzy dd 17:00 do 21:30. Przed obiektem staną stoiska w stylu średniowieczny, dzięki czemu zwiedzający będą się mogli poczuć jak prawie 1000 lat temu! O 21:00 wystąpią tam również aktorzy Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem „Mantikora” z Opola.

Atrakcje czekają na zwiedzających również w siedzibie wieluńskiego muzeum, gdzie o godz. 18:00 otwarta zostanie wystawa czasowa „Sekrety apteki”. Będzie można ją zwiedzać aż do godziny 23:00, podobnie jak wystawy stałe zgromadzone w muzeum.

Z kolei od 15:00 do 22:00 będzie możliwe zwiedzanie parku dworskiego w Ożarowie oraz wiatraka w pobliskim Kocilewie.

Jak widać najwięcej atrakcji zaplanowano w Baszcie, ale z pewnością warto się wybrać do pozostałych lokalizacji. Każda z nich kryje w sobie nieodkryte tajemnice.