W jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Gruszewnia w powiecie kłobuckim znaleziono zwłoki dwóch kobiet – matki oraz jej córki. Prawdopodobnie doszło do morderstwa. Trwają intensywne poszukiwania zabójcy, w których uczestniczą wyspecjalizowane grupy policjantów oraz strażacy.

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Gruszewnia, położonej przy drodze krajowej nr 43 z Wielunia do Częstochowy. We wtorek, 9 sierpnia 2022 r., około godziny 17:40, do kłobuckich policjantów wpłynęła informacja o odnalezieniu ciała kobiety. Na miejsce natychmiast skierowano mundurowych, którzy po przybyciu nie tylko potwierdzili zgłoszenie, ale też oprócz zwłok 48-letniej kobiety, ujawnili ciało jej 70-letniej matki.

Aktualnie na miejscu trwa policyjne śledztwo. Funkcjonariuszom towarzyszy technik kryminalistyki, natomiast całą pracę nadzoruje prokurator  przybyły z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci kobiet.

Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji, która pozwoli precyzyjnie ustalić czas i przyczynę śmierci. Jak przekazała policja, wstępne ustalenia wskazują, że do śmierci kobiet mogły przyczynić się osoby trzecie.

Obecnie trwają poszukiwania osoby bądź osób, które mogą mieć związek z tą sprawą. Kłobuckich policjantów wspierają funkcjonariusze z Katowic, policyjni przewodnicy wraz z psami służbowymi oraz strażacy OSP.

Zespół prasowy śląskiej policji zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu okoliczności zdarzenia. Takie osoby proszone są o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112. Gwarantowana jest anonimowość.