Kilka dni temu na drodze krajowej nr 42 w Trębaczewie doszło do tragicznego wypadku. Zginęła 52-letnia kobieta, a sprawca zdarzenia był nietrzeźwy i miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia autem.

Do wypadku doszło w niedzielę, 13 marca 2022 roku, po godzinie 20:00 w miejscowości Trębaczew w gminie Działoszyn. Według ustaleń policjantów, 51-letni kierowca volkswagena passata jechał ulicą Wyzwolenia w kierunku Pajęczna i zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, by upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg. Wówczas w tył stojącego volkswagena uderzyła honda accord, kierowana przez 28-letniego mieszkańca województwa śląskiego.

Asp. Marcin Pawełoszek z pajęczańskiej policji wyjaśnia, że siła uderzenia była bardzo duża Passata został przesunięty o kilkadziesiąt metrów do przodu. Na skutek zderzenia 51-letni kierujący volkswagenem doznał lekkich obrażeń, natomiast jego 52-letnia pasażerka z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy kobieta zmarła po godzinie 23:00. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

Niestety nie można powiedzieć tego o sprawcy wypadku. Okazało się, że 28-letni kierowca hondy był nietrzeźwy – miał w organizmie 2 promile alkoholu. Oprócz tego mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co tylko pogłębia jego winę.  

28-latek został zatrzymany. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora ustalają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Gdy wszystko będzie ustalone, sprawcy tego tragicznego zdarzenia zostaną przedstawione zarzuty. Grozi mu kara przynajmniej kilku lat pozbawienia wolności.

Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej kobiety.