Policjanci z Wielunia zatrzymali 56-latkę oraz jej 21- letniego syna. Oboje są podejrzani o nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Na posesji kobiety policjanci zabezpieczyli ponad 427 gramów ziela tej rośliny.

W czwartek, 18 sierpnia 2022 roku, kryminalni z Wielunia udali się do jednego z domów na terenie gminy Czastary, aby zweryfikować wcześniejsze ustalenia, według których mogła znajdować się tam nielegalna uprawa konopi. Podczas gdy policjanci obserwowali posesję, na miejsce przyjechała zamieszkująca ją 56-latka. Kobieta była zaskoczona wizytą policjantów i zaprzeczyła, aby prowadziła nielegalną uprawę.

St. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji poinformowała, że funkcjonariusze weszli do wskazanych budynków mieszkalnych oraz gospodarczych i bardzo szybko potwierdzili swoje wcześniejsze podejrzenia. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli 22 krzaki konopi oraz ponad 427 gramów roślin, będących w trakcie suszenia. Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że to marihuana.

Rodzinny interes

56-letnia mieszkanka gminy Czastary została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Pod nadzór policji trafił również jej 21-letni syn, z którym jak ustalili stróże prawa, prowadziła ona wspólnie uprawę. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w Skomlinie, gdzie aktualnie zamieszkiwał.

Matka i syn zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znaczną ilość nielegalnych substancji. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta usłyszała też zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, co jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec obojga prokurator zastosował dozór policyjny, a dodatkowo wobec kobiety również poręczenie majątkowe.