Wykonujący swoje obowiązki funkcjonariusze policyjni doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn, których ścigała sprawiedliwość. Mężczyźni byli poszukiwani w celu odbycia wyroków pozbawienia wolności, które im zostały wcześniej orzeczone. Obecnie obaj są już osadzeni w zakładach karnych.

Pierwszego z poszukiwanych, 40-letniego mieszkańca Kępna, policja zatrzymała we wtorek 18 czerwca na ulicy Warszawskiej. Został on zaskoczony przez śledczych i funkcjonariuszy prewencji, którzy go aresztowali. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia wyroku czterech lat więzienia.

Jednak to nie koniec – kolejne zatrzymanie miało miejsce następnego poranka, 19 czerwca, w Mikorzynie. W wyniku operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy, 44-letni mieszkaniec gminy Kępno także trafił w ręce prawa. Był on ścigany listem gończym w związku z wyrokiem skazującym go na 10 miesięcy pozbawienia wolności.

St. sierż. Rafał Stramowski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, komentuje te zatrzymania przypominając, że listy osób poszukiwanych są dostępne na stronach internetowych jednostek policji. Wzywa także do współpracy wszystkich, którzy mogą posiadać informacje o miejscach pobytu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Zaleca zgłaszanie takich informacji jednostkom prowadzącym poszukiwania, lub telefoniczne powiadomienie pod numerem alarmowym 112.