Dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat postanowiły popełnić samobójstwo w Wieluniu. Na szczęście nie doszło do tragedii, a nastolatki trafiły pod opiekę specjalistów.

We wtorek, 11 stycznia 2022 roku, po godzinie 20:00 do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Na terenie Tarnowskich Gór zaginęły dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. Jak wynikało z przekazanych informacji, dwie nastolatki chciały odebrać sobie życie i mogły aktualnie przebywać na terenie Wielunia.

Dyżurny wieluńskiej jednostki natychmiast skierował na dworzec kolejowy kryminalnych oraz policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Tam, według wcześniej uzyskanych informacji, mogły przyjechać pociągiem zaginione dziewczyny 

Kiedy policjanci znaleźli się na miejscu ustalili, że na stacji w Wieluniu faktycznie wysiadły dwie nastolatki odpowiadające rysopisowi zaginionych. Funkcjonariusze podjęli szybkie działania i zaczęli monitorować teren przystanku kolejowego oraz miasta w poszukiwaniu nastolatek.

Optymistyczne zakończenie

Dzięki skoordynowanym działaniom dyżurnego, policjantów służb kryminalnych oraz ogniwa patrolowo – interwencyjnego, po około dwóch godzinach poszukiwań udało odnaleźć się obie zaginione dziewczyny. Funkcjonariusze znaleźli je, jak szły ul. Fabryczną w Wieluniu. Okazało się, że nastolatki zażyły dużą ilość tabletek i bardzo źle się czują. Ich stan psychiczny również nie należał do zadowalających. Dobrze, że cała historia skończyła się bez tragedii.15-sto i 16-sto latka trafiły pod opiekę specjalistów.

Policjanci proszą, aby pamiętać, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu Można skontaktować się ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów. Telefon jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 121212
  • W sytuacji zagrożenia życia – numer alarmowy 112.