Na miejscowym skrzyżowaniu ulic Palestranckiej i Augustiańskiej, znajdującym się przy placu Legionów w mieście Wieluń, doszło do zderzenia dwóch pojazdów, z których jeden z nich przewrócił się na dach.

Kolizja miała miejsce w sobotni wieczór, dokładnie 11 listopada 2023 roku, po godzinie 22. Na miejscu natychmiast interweniowały służby ratunkowe – policja, pogotowie ratunkowe oraz trzy jednostki straży pożarnej. Dwie z nich należały do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Wieluń, a jedna do Ochotniczej Straży Pożarnej Wieluń.

Z zebranych informacji wynika, że kierujący czarnym fordem fusion, który podjął próbę wyjazdu z ulicy Palestranckiej, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa przejazdu. W konsekwencji tej nieodpowiedzialnej decyzji doszło do kolizji z białym audi A3. W wyniku uderzenia czarny ford został przerzucony na chodnik i przewrócił się na dach. Na szczęście, o tej późnej godzinie na skrzyżowaniu, które zazwyczaj jest ruchliwe, nie było pieszych.

Według wstępnych danych, ani kierowcy, ani pasażerowie obu pojazdów nie odnieśli poważnych obrażeń. Niemniej jednak, dla pewności, zostali oni przewiezieni do szpitala na kompleksowe badania. Szczegółowe okoliczności zdarzenia są obecnie badane przez policjantów z Wielunia.