Naranice to niewielka miejscowość położona w województwie łódzkim i powiecie wieluńskim, która znajduje się nieopodal miasta powiatowego.

To właśnie w tej wsi mieszka 15-miesięczna Amelka Gidelska cierpiąca na wrodzoną amjoplazję. Ze względu na schorzenie potrzebuje ogromnej sumy pieniędzy, aby móc brać udział w leczeniu i rehabilitacji.

Dwa dni wypełnione atrakcjami, koncertami, pysznym jedzeniem, a przede wszystkim charytatywnymi licytacjami

Na targowisku w Wieluniu zorganizowana została charytatywna impreza wraz ze zbiórką środków dla Amelii. Trwała ona dwa dni, 7 i 8 sierpnia. Do wydarzenia mógł dołączyć każdy, kto chciał wesprzeć Amelkę i zakupić charytatywną cegiełkę.

Na najmłodszych uczestników czekała masa niesamowitych atrakcji. Starsi zaś mogli liczyć na niezapomniane emocje w trakcie licznych koncertów które odbywały się na wieluńskiej scenie. Główną gwiazdą wydarzenia był Sławomir, natomiast oprócz niego można było podziwiač muzyczne wyczyny Ronniego Ferrari, Kordiana, Toskańskyego, bądź Red Qeen.

Między jednym a drugim utworem wszyscy mogli skorzystać z możliwości wzięcia udziału w licytacjach ciekawych przedmiotów. Pieniądze z nich uzbierane trafiały do Amelii.

W trakcie całego zamieszania, na stoiskach i w foodtruckach sprzedawcy czekali na osoby chcące ugasić pragnienie i wrzucić coś na ząb. Trzeba przyznać, że wybór jedzenia był ogromny, więc była to także okazja do poznania nowych smaków i dań.

Mieszkańcy Wielunia i okolic włączyli się do pomocy dziewczynce

Po zakończeniu całej zbiórki i podsumowaniu jej okazało się, że finalna uzbierana kwota wyniosła 72 364 złote i 35 groszy oraz 7 euro.

Choć dla przeciętnego człowieka jest to ogromna ilość pieniędzy, dla chorej Amelki to tylko kamyk w morzu milowym. Potrzebna suma wynosi bowiem ponad 3 miliony złotych. Mimo wszystko jest to kolejny krok do przodu i kolejna szansa, którą dali uczestnicy wydarzenia.