Reprezentanci MKS Wielunia nie byli w stanie przełamać swoich niepowodzeń na wyjazdowych meczach. W najnowszej rywalizacji, która miała miejsce w ramach 12. serii spotkań Ligi Centralnej, ulegli drużynie ze Szczecina.

Swoją siłę mieli okazję mierzyć z lokalną Pogonią, niestety musieli to zrobić nie mając dostępnych nominalnych lewoskrzydłowych graczy. Odnotowując szybko zdobytą przewagę przez gospodarzy, wynik po pierwszych 10 minutach gry wynosił 9:5 na korzyść Pogoni. Nie upłynęło wiele czasu, kiedy rezultat uległ zmianie na 15:8. Niespodziewana aktywność ze strony Pogoni pod koniec pierwszej połowy, sprawiła że skończyła ona z ogromnym prowadzeniem (24:13).

Druga część rozgrywki była bardziej zrównoważona, jednakże szczecińska drużyna posiadała wystarczająco dużą przewagę punktową, aby kontrolować dalszy przebieg meczu. Mimo świetnej końcówki od strony zawodników MKS, którzy w ciągu ostatnich 12 minut zezwolili rywalom na zdobycie zaledwie jednej bramki, ich straty były zbyt duże do odrobienia. Rezultat końcowy to 27:36 na niekorzyść MKS Wieluń.

Zawodnicy MKS Wielunia obecnie są na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę pełnią rolę gospodarzy w meczu z liderem rozgrywek – niepokonanym Śląskiem Wrocław.