Najświeższe informacje donoszą, że dziś (16 sierpnia 2021 roku) w Wieluniu odbyła się akcja ratownicza w sklepie przy ulicy Chopina.

Sytuacja była na tyle poważna, że ekipa strażaków z Państwowej Straży Pożarnej przyleciała na miejsce zdarzenia helikopterem ratunkowym, aby możliwie skrócić czas dotarcia do osoby potrzebującej pomocy.

Osobą, która potrzebowała pomocy był mężczyzna pracujący w sklepie. Utracił on przytomność i wiadomo było, że wymagał przeprowadzenia reanimacji.

Śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia ratunkowego początkowo miał lądować na parkingu zaraz obok marketu budowlanego, gdyż był on już zabezpieczony przez straż pożarną. W ostatniej jednak chwili, najprawdopodobniej w związku ze znaczną utratą widoczności przez pyły zawarte w powietrzu, zapadła decyzja o lądowaniu na dworcu autobusowym.

Mężczyzna finalnie trafił do szpitala, a jego stan jest stabilny, jednak cała akcja reanimacyjna na miejscu trwała ponad godzinę.

Ostatnia tego typu sytuacja, w której helikopter był zmuszony lądować na dworcu PKS miała miejsce w czerwcu tego roku. W tamtym przypadku mężczyzna spadł z drugiego piętra bloku w centrum miasta.