Podczas patrolu, funkcjonariusze wieluńskiej ruchu drogowego przerwali nieodpowiedzialną jazdę 67-letniego kierowcy mercedesa. Mężczyzna znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na drodze ekspresowej S8, jadąc aż o 89 km/h szybciej. Z uwagi na to, że ten mieszkaniec powiatu łowickiego był już wcześniej ukarany za takie wykroczenie, tym razem nałożono na niego karę w postaci mandatu w wysokości 5 000 złotych i 15 punktów karnych.

Dzień trzeci września 2023 roku okazał się pechowy dla starszego pana z powiatu łowickiego. Jego mercedes został zauważony na drodze ekspresowej w Niwiskach przez patrole wieluńskiego ruchu drogowego. Kierujący poruszał się z prędkością znacznie większą niż dopuszczalna na tej drodze. Po dokonaniu pomiaru okazało się, że prędkość mercedesa wynosiła 209 km/h, co oznaczało przekroczenie limitu aż o 89 km/h.

Kiedy okazało się, że 67-latek był już wcześniej ukarany za podobne wykroczenia, funkcjonariusze postanowili zastosować wzmożone sankcje. W myśl obecnych przepisów, w przypadku recydywy mandat jest dwukrotnie wyższy. W efekcie, za swoją brawurę na drodze, mężczyzna musiał zapłacić aż 5000 złotych grzywny. Do tego doszło jeszcze odjęcie 15 punktów karnych – relacjonuje asp.sztab. Katarzyna Grela.